Program

Program probíhá denně od 13.00 do 21-45 hodin na Ovocném trhu v Praze 1. Vstup je zdarma.

Potvrzený seznam pozvaných zahraničních souborů ze států:

Gruzie, Izrael, Kolumbie, Mexiko, Uzbekistán, Čína, Itálie, Slovinsko, Rusko, Kongo, Nový Zéland, Alžír, (v doprovodných programech ještě vystoupí soubory ze Srbska, Makedonie, Itálie a další).

Potvrzený seznam pražských souborů:

Gaudeamus, Jaro, Studánka, Rosénka, Šarvanci, Betty, Muzika Jiřího Pospíšila, Slovácký krúžek Praha, Kytice, Mateník, (Vycpálkovci ještě v jednání).

Profesionální soubory:

VUS Ondráš Brno, Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů.

Dětské taneční dílny DTK.

 

ÚTERÝ  25. 8. 2009

Mezinárodní  program folklorních souborů

15,45 – THE CULTURAL GROUP OF THE STATE UNIVERSITY OF JAKARTA, Indonésie

16,15 – TIPSA, Kafar Kama, Izrael

16,45 – ZHANGJIANG, Šanghaj, Čína

17,15 – STUDÁNKA, Praha

17,45 – SIKHARULI, Gruzie

18,30 – Slavnostní zahájení VI. MFF PRAŽSKÝ JARMARK

19,00 – GAUDEAMUS VŠE Praha

19,30 – RITMOS  & TAMBORES  DA CABOVERDIANIDADE, Kapverdské ostrovy

20,00 – ŠARVANCI, Praha

20,30 – LES MARQUIS, Konžská demokratická republika

21,00 – LEJSEN, Rusko

 

STŘEDA 26. 8. 2009

13,30 – Koncert dechové  hudby ŠARDIČANKA

14,00 –  Slavnostní průvod účinkujících ze Staroměstského náměstí

Mezinárodní program folklorních souborů

15,45 – TIPSA, Kafar Kama, Izrael

16,15 – DFS ŠPINDLERÁČEK, Špindlerův Mlýn

16,45 – APHRODITE, Kypr

17,15 – ŠARDIČAN, Šardice

17,45 – THE CULTURAL GROUP OF THE STATE UNIVERSITY OF JAKARTA, Indonésie

18,15 – SIKHARULI,  Gruzie

18,45 – LES MARQUIS, Konžská demokratická republika

19,15 – ZHANGJIANG, Šanghaj, Čína

19,45 – SLOVÁCKÝ KRÚŽEK Z PRAHY, folklorní sdružení

20,15 – RITMOS & TAMBORES DA CABOVERDIANIDADE, Kapverdské ostrovy

20,45 – LEJSEN, Rusko

21,15 – I CARIDDI, Itálie

 

ČTVRTEK  27. 8. 2009

Folklorní  odpoledne

13,30 – Soubor STEVAN CVETKOVIĆ, Srbsko

14,00 – Soubor BRANKO RADIČEVIĆ, Srbsko

14,30 – CAGDAS HALKDANSLARI G.S.K., Turecko

15,00 – Soubor KARADŽIĆ, Srbsko

Mezinárodní  program folklorních souborů

15,45 – RITMOS & TAMBORES DA CABOVERDIANIDADE,Kapverdské ostrovy

16,15 – APHRODITE, Kypr

16,45 – I CARIDDI, Itálie

17,15 – TIPSA, Kafar Kama, Izrael

17,45 – LES MARQUIS, Konžská demokratická republika

18,15 – MATENÍK, Praha

18,45 – VERBICARO, Itálie

19,15 – SIKHARULI, Gruzie

19,45 – ČTYŘLÍSTEK, Nového Strašecí

20,15 – ZHANGJIANG, Šanghaj, Čína

20,45 – LEJSEN, Rusko

21,15 – LES MARQUIS, Konžská demokratická republika

 

PÁTEK  28. 8. 2009

Odpolední  exhibice

14,00 – Exhibiční vystoupení sportovních skupin ČA Sport pro všechny:

akrobacie, aerobik, akrobatický rokenrol, haki sak, gymnastické, taneční

a pohybové skladby

Během programu bude udělena cena České rady dětí a mládeže nejsympatičtějšímu souboru

Mezinárodní program folklorních souborů

15,45 – ZHANGJIANG, Šanghaj, Čína

16,15 – IVAN  NAVRATIL, Metlika, Slovinsko

17,00 – I CARIDDI, Itálie

17,30 – LES MARQUIS, Konžská demokratická republika

18,00 – APHRODITE, Kypr

18,30 – I SALVIANI, Itálie

19,00 – RITMOS & TAMBORES DA CABOVERDIANIDADE, Kapverdské ostrovy

19,30 – LEJSEN, Rusko

20,15 – Vojenský umělecký  soubor ONDRÁŠ, Brno

 

SOBOTA  29.  8. 2009

Tančíme dětem

13,30 – Soubor STEVAN CVETKOVIĆ, Srbsko

14,00 – Vystoupení účastníků Mezinárodní taneční tvůrčí dílny

15,00 – CAGDAS HALKDANSLARI G.S.K., Turecko

Mezinárodní program folklorních souborů

15,45 – ZHANGJIANG, Šanghaj, Čína

16,15 – DFS KYTICE, Praha

16,45 – IVAN  NAVRATIL, Metlika, Slovinsko

17,15 – BETTY, Praha

17,45 – APHRODITE, Kypr

18,15 – KARADŽIĆ, Srbsko

18,45 – Cimbálová muzika BROLN, sólisté Lenka Mrlinová, Jan Kočár a Jan

Olexa, vítězové soutěže Zpěváček 2009

20,15 – LES MARQUIS, Konžská demokratická republika

20,45 – ŠARVANCI, Praha

21,15 – I CARIDDI, Itálie

 

NEDĚLE  30. 8.  2009

Odpoledne s dětskými soubory

13,30 – DFS VONIČKA, Praha

14,00 – DFS PRAMÍNEK, Praha

14,30 – DFS VRBINA, Praha

15,00 – DFS KOLÍČEK, Praha

Mezinárodní program folklorních souborů

15,45 – IVAN  NAVRATIL, Metlika, Slovinsko

16,15 – BETTY, Praha

16,45 – I SALVIANI, Itálie

17,15 – Malá česká muzika JIŘÍHO POSPÍŠILA, Praha

17,45 – CAGDAS HALKDANSLARI G.S.K., Turecko

18,15 – LES MARQUIS, Konžská demokratická republika

18,45 – I CARIDDI, Itálie

19,15 – Závěrečný ceremoniál festivalu za účasti hlavních představitelů a významných VIP hostů festivalu

19,45 – ROSÉNKA, Praha

 

Po všechny festivalové dny předvádějí  na Ovocném trhu lidoví umělci a řemeslníci od 11 do 22 hodin tradiční staročeská řemesla.

Změna programu vyhrazena.

 

Ředitel festivalu: Jan ŠLAJS

Předseda přípravného výboru: Zdeněk PŠENICA

Program a režie: Miroslav EKART

Produkce: Jarmila MRNUŠTÍKOVÁ, Eva JELÍNKOVÁ

Inspice: Kristýna PATALOVÁ, Šárka HROMADOVÁ

Průvod účinkujících: Jozef HARČARIK

Ozvučení: Petr BAZEL – BESOUNDE

Filmová  dokumentace: Studio UNITED ART Richard Korbut

Konferenciér programu: Tomáš GROSS